دسته بندی

دسته بندی: آموزش

آموزش تهیه Image و Write بازی های Xbox 360آموزش تهیه Image و Write بازی های Xbox 360

با کپی خور شدن کنسول Xbox 360 این امکان برای کاربران فراهم شده است که به راحتی با چند کلیک ساده بتوانند از بازی های اصلی و یا نسخه های کپی، Image گرفته و آنها را برروی DVD 9GB (دیسک DVD دولایه) Write کنند.

این موضوع برای کاربرانی که در شبکه XBOX LIVE بازی می کنند از اهمیت بسیاری برخوردار است به نحوی که می توانند اشکالات امنیتی Image بازی های خود را برطرف کرده و با Write نسخه اصلاح شده با اطمینان بیشتری در شبکه XBOX LIVE مشغول بازی شوند.

جهت دانلود بازی و خواندن توضیحات تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه فرمایید …

تهیه Image از نسخه های کپی

برنامه Xbox Backup Creator توسط تیم Redline99 نوشته شده است و توانایی تهیه Image و Write بازی های Xbox 1 و Xbox 360 را دارد. این برنامه یکی از محبوب ترین برنامه های موجود نزد کاربران برای تهیه Image از دیسک بازی های Xbox 360 می باشد که به نام مخفف XBC معروف شده است.

آخرین ویرایش از برنامه ی XBC در تاریخ Friday 29 May 2009 تحت ورژن v2.9 Build:0306 عرضه شده است و شما می توانید از لینک انتهای پست این برنامه را دانلود کنید.

بعد از دانلود برنامه فایل Xbox Backup Creator.exe را اجرا کنید.

آموزش تهیه Image و Write بازی های Xbox 360

برنامه از ظاهر بسیار ساده ای به همراه چند TAB که هر کدام وظیفه مشخصی دارند ساخته شده است. در TAB  Read  می توانید Image بازی خود را تهیه کنید.

دیسک بازی را درون DVD-Rom و یا DVD-RW سیستم خود قرار دهید تا بخش های این TAB فعال شود.

آموزش تهیه Image و Write بازی های Xbox 360

در صورت داشتن چند درایو برروی سیستم از منوی بالای برنامه درایوی را که دیسک در آن قرار دارد، انتخاب کنید.

 بعد  از قرار دادن دیسک بازی، کلید Start در TAB Read فعال می شود، با کلیک برروی آن می توانید مسیر ذخیره فایل Image را در هارد کامپیوتر مشخص کنید.

آموزش تهیه Image و Write بازی های Xbox 360

بعد مشخص کردن مسیر ذخیره و نام فایل، برنامه تهیه Image را آغاز می کند. بسته به کیفیت دیسک و نوع درایو زمان Backup گیری بین 15 تا 20 دقیقه متغیر است.

آموزش تهیه Image و Write بازی های Xbox 360

بعد از اتمام Loading برنامه و پیغام تایید پایان Backup سازی می توانید از برنامه خارج شوید و برای Write فایل Image حاضر شوید.

آموزش تهیه Image و Write بازی های Xbox 360

پیوست – ساخت فایل DVD Extension

 بازی های Xbox 360 برروی دیسک های دولایه Write می شوند، معمولاً برنامه های Write نمی توانند از روی فایل Image بازی محل جدا سازی دولایه دیسک را تشخیص دهند و باید به صورت دستی برای برنامه Write، مقدار جدا سازی دولایه را تعریف کرد.

راحترین راه برای ساخت فایل DVD Extension توسط برنامه Notepad می باشد. به مسیر ذخیره فایل Image در هارد کامپیوتر بروید و یک فایل txt در کنار فایل image بازی بسازید و با کمک برنامه ی Notepad آنرا باز کنید.  مقادیر زیر را در فایل نوشتاری اضافه کنید.

LayerBreak=1913760
پسوند فایل.اسم فایل ایمیج

به عنوان مثال:

آموزش تهیه Image و Write بازی های Xbox 360

سپس به منوی File رفته و برروی Save As کلیک کنید و در پنجره ی ذخیره ی فایل قسمت Save as type را برروی All Files قرار دهید و قسمت File name اسم Image بازی را نوشته و آخر آن dvd. را اضافه کره و فایل را ذخیره کنید.

نکته 1: مقدار LayerBreak در تمامی بازی های Xbox 360 ثابت است.

نکته 2: اگر فایل Image را در برنامه abgx360 باز کنید (Launch)، برنامه به صورت خودکار این فایل را میسازد.

Write فایل Image توسط برنامه ImgBurn

برنامه ImgBurn یکی از معروف ترین برنامه های رایگان Write دیسک CD/DVD می باشد که میان کاربران Xbox 360 به منظور Write فایل های Image بازی بسیار طرفدار دارد.

شما می توانید این برنامه که حجم بسیار کمی دارد را از لینک اخر پست دانلود کنید.

بعد از نصب برنامه، آن را اجرا کنید. برنامه ظاهر ساده ای دارد و می توان به راحتی با بخش های آن کار کرد.

برای شروع Write فایل Image برروی Write image file to disc کلیک کنید تا وارد مرحله ی بعدی شوید.

آموزش تهیه Image و Write بازی های Xbox 360

در این مرحله باید فایل Image بازی در برنامه باز شود، برای این کار برروی کلید کوچک Browse for a file کلیک کرده و از پنجره ی Open فایل txt که مرحله پیوست آن را با پسوند dvd ذخیره کرده اید را در برنامه Open کنید.

آموزش تهیه Image و Write بازی های Xbox 360

آموزش تهیه Image و Write بازی های Xbox 360

سپس DVD 9GB خام را در رایتر قرار داده و سرعت رایت را تنظیم کنید. معمولاً بهتر است سرعت رایت برروی حداقل قرار گیرید، سرعت 2x و 2.4x برای بازی های Xbox 360 مناسب است.

آموزش تهیه Image و Write بازی های Xbox 360

نکته: در صورت فعال بودن گزینه Verify، آن را غیر فعال کنید. با فعال بودن این گزینه برنامه بعد از رایت زمانی برای بررسی عمل صحیح رایت دیسک صرف می کند که عملاً نیازی به این بررسی زمانبر نمی باشد. در نهایت برروی کلید بزرگ Write کلیک کنید تا رایت DVD آغاز شود. تا پایان رایت و تایید آن صبر نمایید تا دیسک کامل و آماده برای استفاده در کنسول شود.

آموزش تهیه Image و Write بازی های Xbox 360

Download  لینک های دانلود

دانلود دانلود برنامه Xbox Backup Creator

دانلود دانلود برنامه ImgBurn

پسورد پسورد :www.top2download.com

منبع منبع : وب سایت تاپ ۲ دانلود

۷۷ نظر ارسال شده است

شما هم نظری ارسال کنیدپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *Translate this site to your language »