دسته بندی

تور قطر

Radeon

Radeon درایور کارت گرافیک

Radeon یک برند از محصولات رایانه ای است، از جمله واحد پردازش گرافیکی، حافظه تصادفی، نرم افزار دیسک RAM و درایوهای حالت جامد که توسط شرکت Radeon Technologies (formerly AMD Vision)، بخش Micro Micro Devices توسعه داده شده است.

کارت های گرافیک شرکت Radeon رقیب اصلی کارت های گرافیک Nvidia می باشد.

حتما تا به‌حال کلمه درایور به گوشتان خورده است. اما آیا می‌دانید درایور چیست و چه‌کاری انجام می‌دهد؟ …

درایور یا همان فایل‌های راه‌انداز (گرداننده) قطعات سخت‌افزاری عبارتست از نرم‌افزاری که رایانه را برای کار با دستگاه خاصی توانا می‌سازد. به‌عبارت دیگر اگر دستگاهی به رایانه متصل شود و گرداننده مرتبط با دستگاه روی رایانه نصب نشده باشد، سیستم‌عامل قادر به شناسایی دستگاه نبوده و نمی‌تواند از آن دستگاه استفاده کند.

همچنین در برخی موارد نیز سیستم‌عامل دستگاه را به‌طور ابتدایی با حداقل توانایی‌ها شناسایی کرده و نمی‌تواند از تمام امکانات و قابلیت‌های قطعه به‌طور کامل استفاده کند. شناسانیدن صحیح گرداننده‌های قطعات به رایانه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، به‌طوری‌که گرداننده می‌تواند نحوه استفاده از دستگاه را نیز برای شما تغییر دهد.

به‌عنوان مثال فرض کنید

گرداننده دستگاه مودم را به‌طور کامل نصب نکرده‌اید، در این حالت شاید مودم رایانه شما قادر به شماره‌گیری و اتصال به اینترنت باشد اما قطعی‌های مکرر، کاهش سرعت اتصال و عدم‌پشتیبانی از امکاناتی همچون انتظار مکالمه، برخی از اشکالاتی است که هنگام شناسایی ناقص دستگاه توسط رایانه مشاهده می‌شود.

همچنین فرض کنید رایانه شما مجهز به یک کارت گرافیک است اما پس از گذشت چند سال، از عملکرد کارت گرافیک خود راضی نیستید یا نمی‌توانید روی سیستم‌عامل‌های جدید از آن استفاده کنید.

در چنین مواردی می‌توانید با مراجعه به سایت سازنده دستگاه، نسخه جدید درایور کارت گرافیک را دانلود کنید تا علاوه بر پشتیبانی توسط سیستم‌عامل‌های جدیدتر، بتوانید از امکانات بیشتری که برای کارت گرافیکی شما در نظر گرفته شده است نیز استفاده کنید.

شرکت AMD

کارت های Radeon را به طور مستقیم به مصرف کنندگان توزیع نمی کند (هر چند که در یک زمان انجام می شود).

در عوض، گرافیک های Radeon را به تولید کنندگان شخص ثالث می فروشد که کارت های ویدئویی مبتنی بر Radeon را به کانال های نصب شده و خرده فروشی ساخت و فروش می دهند.

تولید کنندگان کارت های Radeon – برخی از آنها مادربرد را نیز شامل می شوند

Sapphire، XFX، Asus، Gigabyte، MSI، Biostar، Gainward، Diamond، HIS، PowerColor، Club 3D، VisionTek و Force3D.

نسل های اولیه کارت های گرافیک Radeon با پیشوند حروف و اعداد و حروف بزرگ / جزئی شناسایی شدند.

نسلهای بعدی نامهای کدگذاری را به عهده داشتند. معماری جدید یا به شدت طراحی شده دارای پیشوند R (به عنوان مثال، R300 یا R600) است، در حالی که تغییرات جزئی با پیشوند RV

آخرین نسخه از درایور گرافیک Radeon برای سیستم های ۳۲ بیتی و ۶۴ بیتی قرار داده شده است.

راهنمای نصب درایور گرافیک Radeon :

فایل مورد نظر نسبت به نسخه سیستم عامل خود را دانلود کنید

فایل را از حالت فشرده خارج کنید.

درایور را نصب کرده و بگذارید مراحل نصب انجام شود.

Radeon لینک های دانلود

Radeon دانلود نسخه ۳۲ بیتی : Direct Link

Radeon دانلود نسخه ۶۴ بیتی : Direct Link

Radeon منبع : وب سایت تاپ ۲ دانلود

Radeon سازنده : AMD Radeon

۰ نظر ارسال شده است

شما هم نظری ارسال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *