دسته بندی

تور قطر

Windows Server

Windows Server بسته کامل ویندوز های سرور

Windows Server یک نام تجاری برای یک گروه از سیستم عامل های سرور منتشر شده توسط مایکروسافت است. ویندوز سرور شامل تمام سیستم عامل های ویندوز است که بر اساس “ویندوز سرور”، اما هیچ محصول دیگر مایکروسافت نیست. اولین نسخه سرور ویندوز تحت نام تجاری ویندوز سرور ۲۰۰۳ منتشر شد.

شرکت مایکروسافت هر چند سال نسخه جدیدی از ویندوز سرور را انتشار می دهد در زیر به بررسی نسخه های موجود می پردازیم.

Windows Server 2003

ویندوز سرور ۲۰۰۳ سیستم عامل سرور تولید شده توسط مایکروسافت و منتشر شده در تاریخ ۲۴ آوریل ۲۰۰۳ می باشد. این ویندوز یک جانشین ویندوز ۲۰۰۰ سرور بود و برخی از ویژگی های ویندوز XP را نیز شامل می شد. نسخه به روز شده، ویندوز سرور ۲۰۰۳ R2، در تاریخ ۶ دسامبر ۲۰۰۵ تولید شد. جانشینش ویندوز سرور ۲۰۰۸ در تاریخ ۴ فوریه ۲۰۰۸ منتشر شد. کرنل ویندوز سرور ۲۰۰۳ بعدها در توسعه ویندوز ویستا مورد استفاده قرار گرفت.

ویندوز ۲۰۰۳ ظاهری مشابه ویندوز اکس‌پی دارد (البته فقط از حالتWindowd Classic Style پشتیبانی شده است.) یکی از تغییرات محسوس ویندوز ۲۰۰۳ نسبت به نسخه قبلی، نزدیک‌تر شدن قابلیت‌های آن به خصوصیات سایر سرورهای موجود در بازار (مانند یونیکس و لینوکس) و دورتر شدن سیستم‌عامل از ویژگی‌های ویندوزهای معمولی مایکروسافت می باشد.

ویژگی های اصلی سیستم عامل Windows Server 2003 :

 • بسیار قابل اعتماد
 • برنامه های کاربردی سرور با کارایی بالا
 • توصیه شده برای برنامه های مرتبط با سرور
 • سرور چندگانه می تواند همزمان و به راحتی انجام شود
 • قابلیت افزایش حافظه مجازی
 • و …

Windows Server 2008

ویندوز سرور ۲۰۰۸ انتشار دومین سری از خانواده سیستم عامل ویندوز برای سرور است. مایکروسافت، در تاریخ ۴ فوریه ۲۰۰۸ این ویندوز را توسعه داد و در تاریخ ۲۷ فوریه ۲۰۰۸ به طور کلی در دسترس قرار گرفت. این نسخه پیرو ویندوز سرور ۲۰۰۳ می باشد که تقریبا پنج سال پیش منتشر شد.

ویندوز سرور ۲۰۰۸ از همان پایه کد ویندوز ویستا ساخته شده است. بنابراین، معماری و عملکرد مشابهی دارد. از آنجا که پایه کد معمول است، به طور خودکار با اکثر ویژگی های فنی، امنیتی، مدیریتی و اداری جدید ویندوز ویستا مانند پشته شبکه بازنویسی (بومی IPv6، پیشرفت های بی سیم محلی، سرعت و امنیت) همراه است. نصب، راه اندازی و بازیابی مبتنی بر تصویر بهبود یافته است. بهبود تشخیص، نظارت، ثبت وقایع و گزارش ابزار؛ ویژگی های امنیتی جدید مانند BitLocker و ASLR (طرح فضای آدرس تصادفی)؛ بهبود فایروال ویندوز با پیکربندی پیش فرض امن؛ فناوری NET Framework 3.0، بویژه بنیاد ارتباطات پی اچ پی و امکانات دیگری از خصوصیات این ویندوز سرور می باشد.

ویژگی های اصلی سیستم عامل Windows Server 2008 :

 • توسعه و ارائه تجربه کاربر غنی
 • بالاترین امنیت ممکن از داده های شما
 • می تواند کارآیی سازمان شما را افزایش دهد
 • می تواند شبکه های سازمانی و اینترانت / میزبانی وب را مدیریت کند
 • در درجه اول برای کسب و کارهای متوسط ​​و کوچک طراحی شده است
 • و …

Windows Server 2012

ویندوز سرور ۲۰۱۲، با نام “ویندوز سرور ۸”، ششمین نسخه ویندوز سرور است. این نسخه بر گرفته از کد های پایه ویندوز ۸ می باشد و پیشرو ویندوز سرور ۲۰۰۸ R2 می باشد. دو نسخه قبل از انتشار، پیش نمایش توسعه دهنده و یک نسخه بتا، در طول توسعه منتشر شد. این نرم افزار به طور کلی در دسترس مشتریان از تاریخ ۴ سپتامبر ۲۰۱۲ قرار گرفت.

بر خلاف نسخه پیشین ، ویندوز سرور ۲۰۱۲ هیچ پشتیبانی از رایانه های مبتنی بر Itanium ندارد و دارای چهار نسخه است. ویژگی های مختلف اضافه شده و یا بهبود یافته در ویندوز سرور ۲۰۰۸ R2 (با بسیاری از تاکید بر محاسبات ابری)، از جمله نسخه به روز شده از Hyper-V، نقش مدیریت آدرس آی پی، نسخه جدیدی از ویندوز Task Manager و ReFS سیستم فایل جدید ویندوز سرور ۲۰۱۲ به طور کلی بررسی های خوبی دریافت کرد، هرچند که شامل همان رابط کاربری متضاد بحث برانگیز Metro در ویندوز ۸ است.

جانشین ویندوز سرور ۲۰۱۲، ویندوز سرور ۲۰۱۲ R2 نامیده می شود، در اکتبر ۲۰۱۳ همراه با ویندوز ۸٫۱ منتشر شد. یک بسته سرویس، به طور رسمی ویندوز سرور ۲۰۱۲ R2 Update، در آوریل ۲۰۱۴ منتشر شد.

ویژگی های اصلی سیستم عامل Windows Server 2012 :

 • شامل ذخیره سازی، مدیریت سرور، سرور سازی و اتوماسیون و غیره
 • سرور ایده آل برای شرکت های کوچک و متوسط
 • ارائه سرویس های ابر در مقیاس جهانی
 • فرایند نصب ساده و آسان
 • و …

Windows Server 2016

ویندوز سرور ۲۰۱۶ یک سیستم عامل سرور است که توسط مایکروسافت به عنوان بخشی از خانواده سیستم عامل های ویندوز NT که به طور همزمان با ویندوز ۱۰ توسعه یافته است، انتشار یافت. اولین نسخه پیش نمایش اولیه (پیش نمایش فنی) در تاریخ ۱ اکتبر ۲۰۱۴ با اولین پیش نمایش فنی ویندوز سرور ۲۰۱۶ در تاریخ ۲۶ سپتامبر ۲۰۱۶ در کنفرانس Ignite مایکروسافت منتشر شد و در ۱۲ اکتبر ۲۰۱۶ به طور کلی در دسترس قرار گرفت.

قابلیت جدیدی که در ویندوز سرور ۲۰۱۶ قرار گرفته است این قدرت را به مدیر شبکه می دهد تا با استفاده از این ویژگی بدون حذف کردن و یا غیر فعال کردن Cluster تمامی نود ها را از سیستم عامل ۲۰۱۲ به سیستم عامل سرور ۲۰۱۶ ارتقاء دهد. در روش های گذشته مدیران مجبور به غیر فعال سازی و تنظیم مجدد Cluster بودند اما در این سیستم عامل Functional Level  در ساختار Cluster به صورت ترکیبی میتواند اجاره کار دو نوع سیستم عامل متفاوت در ساختار را فراهم کند.

ویژگی های اصلی سیستم عامل Windows Server 2016 :

 • Windows defender به طور پیش فرض بدون GUI نصب شده است
 • نقش DHCP دیگر از دسترسی به شبکه پشتیبانی نمی کند
 • نقش جدید و نام تجاری جدید برای نظارت بر دستگاه های مجازی و فیزیکی شبکه
 • گزینه نصب جدید به نام nano server اضافه شده است
 • نانو سرور برای Hyper V و ویندوز سرور بهینه شده است
 • و …

Windows Server لینک های دانلود

Windows Server دانلود ویندوز سرور ۲۰۰۳ : Direct Link

Windows Server دانلود ویندوز سرور ۲۰۰۸ پارت ۱ : Direct Link

Windows Server دانلود ویندوز سرور ۲۰۰۸ پارت ۲ : Direct Link

Windows Server دانلود ویندوز سرور ۲۰۱۲ پارت ۱ : Direct Link

Windows Server دانلود ویندوز سرور ۲۰۱۲ پارت ۲ : Direct Link

Windows Server دانلود ویندوز سرور ۲۰۱۲ پارت ۳ : Direct Link

Windows Server دانلود ویندوز سرور ۲۰۱۶ پارت ۱ : Direct Link

Windows Server دانلود ویندوز سرور ۲۰۱۶ پارت ۲ : Direct Link

Windows Server دانلود ویندوز سرور ۲۰۱۶ پارت ۳ : Direct Link

Windows Server منبع : وب سایت تاپ ۲ دانلود

Windows Server سازنده : Microsoft

۰ نظر ارسال شده است

شما هم نظری ارسال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *